İki cihanda mutluluğun sırları: HELAL AŞK

İki cihanda mutluluğun sırları

Mehmed Paksu, Helal Aşk kitabında evlilik öncesi ve sonrasıyla ilgili merak edilen tüm sorulara cevap veriyor. Kadın, erkek hepimizin ruhuna, gönlüne dokunuyor. Soru ve sorunlarımıza çözüm yolu sunuyor… Aşkı, sevgiyi yaşarken günahlardan korunup sevaplar kazanarak, iki cihanda mutluluğu yaşamanın, dünyada ve ahirette cennet nimetlerine kavuşabilmenin anahtarını elimize veriyor!

Aşk, helaldir. İki kalbin birbiri için atması, gönüllerin sevgiyle çağlayıp aşk nehrine akması Allah’ın rahmetinin cilvesidir.

İnsan varlığının devamı aşkladır. Âdem ile Havva’nın yaşadığı aşktır. Cennette saadetler yaşatan, dünyada ise “insan” diye bir neslin yaratılmasına vesile olan aşklarıdır. Kadını ve erkeği yaratan, kalbinin derinliklerine “aşk” duygusunu koyan Yaratıcı’dır. Aşkın sınırlarını belirleyen, kurallarını koyan da O’dur.

Aşk helaldir, ama sınırları içinde yaşandığında, meşru dairede olduğunda, evlilikle bir yuvada buluştuğunda helaldir. Meşhur ifadeyle, “Helal daire keyfe kâfidir, harama girmeye lüzum yoktur.”

Peki, helal daire nedir? Helal aşk nasıl yaşanır? Bu devirde helal yolla nasıl evlenilir? Mutlu bir aile olmanın, aşkla, sevgiyle, saygıyla huzurlu ve mutlu bir evlilik yaşamanın sırrı nedir? Geçmişte harama düşüp zina üzerine bir evlilik yapıldıysa, şu an pişmanlık, mutsuzluk ve geçimsizlik varsa çözüm yolu var mıdır? Helal yolla evlenildiği halde aile içi şiddet ve geçimsizlik varsa ne yapılmalıdır?

Mehmed Paksu Kimdir?

İlkokul sonrası beş yıl dini eğitim aldı. Gaziantep İmam Hatip Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nden mezun oldu.

Yazı hayatına Nesil Yayınları’ndan başladı. İlk yazısını 1978’de yazdı, ilk kitabı 1984’te yayınlandı. Bu süre içinde 40’ın üzerinde kitaba imza attı.

1992’den bu yana hafta içi her gün Moral FM’de program yapıyor. 1984-2011 yılları arasında 16 yıl kadar Yeni Nesil ve Tercüman gazetelerinde günlük, değişik dergilerde aylık yazılar kaleme aldı. Yurt içinde ve yurt dışında yüzlerce programa katıldı, konferanslar verdi, sunumlar yaptı.

2012-2013 yılları arasında Aile Bakanlığı etkinliğinde 25 kadar ilde “Aile Olmak” programları gerçekleştirdi. Mehmed Paksu faaliyet alanını dört kelime ile özetliyor: Okuyorum, yazıyorum, konuşuyorum, seyahat ediyorum.

Yayınlanmış olan kitaplarından bazıları: Sünnete Göre Günlük Hayat(iki cilt), Kadın ve Aile İlmihali, Vesvese: Sebepleri ve Kurtuluş Yolları, Peygamberimizin Örnek Ahlakı, İnsanı Uçuruma Götüren Sözler, İnsanı Uçurumdan Kurtaran Sözler, Yakıcı Sözler, Nur Dede, Kâinatın Sahibi Kim, Sana Bir Sır Vereceğim, Cennet Bir Adım Ötende, Tanıyınca Her Şey Değişti, Allah Nasıl Yaratıyor, Peygamberim Canım Benim, Peygamberimizden Günlük Dualar, Cep İlmihali.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.