Haluk Levent: “İsrail Hükümetinin Eli Kanlıdır”

“İsrail Hükümetinin Eli Kanlıdır”

Ünlü şarkıcı Haluk Levent, İsrail işgaline ve katliamına karşı sesini yükseltmeye devam ediyor. Sabah Gazetesinin Günaydın Ekinde Tuba Kalçık’a bir röportaj veren Haluk Levent İsrail Hükümetinin siyasi çıkarları için Filistinlilere zulmettiğini söyledi.

ABD Büyükelçiliğini Kudüs’e taşınması nedeniyle Trump’ı müslüman halkın kanıyla beslenen bir vampis olarak niteleyen Levent Filistin’in kanayan bir yara olduğunun altını çizdi.

 

 

İşte o röportaj: 

Filistin’de de benzer bir katliam oluyor. Buna da benzer bir tepki gösteriyor musunuz?

“Filistin kanayan bir yaradır. İsrail hükümetinin politikalarından Yahudi toplumunu sorumlu tutamayız. İsrail’de, Filistin’e yapılan zulme karşı çıkan barışçıl gruplar var. Bu gruplar, İsrail’deki milliyetçi lobiler tarafından susturulmaya çalışılıyor. İsrail hükümeti, Filistin’e yönelik zulmü kendi siyasi çıkarları için devam ettiriyor. İsrail hükümetinin eli kanlıdır. Yüz binlerce Filistinli’nin zulmünden sorumludur. Amerika’nın, Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasını da kınıyorum. Trump’ın bu politikası nefretin çoğalmasına ve bölgede kaosun artmasına neden oluyor. Yıllardan beri çıkardığım tek bir tespit var benim Amerika ile ilgili. Sabah New Jersey’de yataktan kalkan bir Amerikalı’nın kahvaltıda daha fazla yumurta yiyebilmesi, öğlen daha iyi bir yemekle beslenebilmesi ve akşam daha çok içki içebilmesi için Ortadoğu’da her gün kan akması gerekiyor. Amerika, kendi halkını zenginleştirmek ve daha mutlu edebilmek için Ortadoğu’daki Müslüman halkın kanından besleniyor.”

Sabah Günaydın Eki – Tuba Kalçık –  02-07-2018

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.