Evinizi dönüştürmek için yetiştirilmesi kolay 50 bitki

Bir bahçıvan olmak için bir bahçeye ihtiyacınız yok!

Yazar Liz Marvin, evinizi dönüştürmek için yetiştirilmesi kolay 50 bitkiyi okurlarıyla paylaşıyor. Annie Davidson’ın birbirinden güzel illüstrasyonlarıyla renklenen ve kendi evinizin rahatlığında harika bitkiler yetiştirmeyi öğreneceğiniz Pencere Önü Bahçıvanı, Pika Yayın etiketiyle raflarda yerini aldı.

Pika Yayın’dan “Pencere Önü Bahçıvanı” 

Yazar Liz Marvin, yetiştirmesi kolay meyveler, sebzeler, şifalı otlar dahil toplam 50 iç mekân bitkisini okurlarıyla paylaştığı kitabında, “Bir bahçıvan olmak için bir bahçeye ihtiyacınız yok” diyor ve okurlarına ”Neden bir saksı alıp kendi bitkinizi yetiştirmeye başlamıyorsunuz?’ diye soruyor. Öğrenmenin tek yolunun yapmak olduğunu ifade eden yazar, okurlarına şöyle sesleniyor: “Başlangıç için karmaşık bir araç setine ihtiyacınız yok; sadece mütevazı pencere önleri ve saksılar… Biraz sabır, biraz güneş ışığı ve bolca coşkuyla, refahınızı artırmaya yardımcı olacak muhteşem yeşilliklerle evinizi doldurabileceksiniz.”  

Biraz hayal gücü, sabır ve deneme yanılma yöntemiyle pencere pervazlarınızı, mutfak tezgâhlarınızı, kitaplık raflarınızı ve daha fazlasını; yiyebileceğiniz, yemeklerinize lezzet katmak için kullanacağınız, rahatlatıcı bir çay olarak demleyeceğiniz ya da sadece evinize getirdiklerinin keyfini çıkaracağınız muhteşem bitkilerle doldurabilirsiniz. Çok geçmeden gözlem yapmanın ve bitkilerinizi dinlemenin usulünü öğrenirsiniz, ne zaman mutlu olduklarını ve ne zaman ortam değişikliğine ihtiyaç duyabileceklerini rahatlıkla anlayabilirsiniz. Ve evet, elbette onlarla konuşmalısınız!

Sıfırdan bir şeyler yaratmanın ve evde yetiştirilen tüm bitkileri yaşam tarzınıza dahil etmenin oldukça pratik yollarını anlatan Pencere Önü Bahçıvanı, raflarda yerini aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.