“‘Dostlar Apartmanı” Yayınlandı

DOSTLAR APARTMANI 

Özge Burçak Öztürk Güven’in Klaros Yayınevi’nden çıkan ‘Dostlar Apartmanı’ adlı öykü kitabı raflardaki yerini aldı.

Özge Burçak Öztürk Güven, ‘Dostlar Apartmanı’ isimli öykü kitabı ile edebiyat dünyasındaki yerini aldı. Yeraltı Edebiyatı türünde yazılmış 24 adet hikâyeyi okurların beğenisine sunan Güven’in kitabı ekim ayı itibarıyla kitapçılarda satışa sunuluyor.

Güven, Klaros Yayınları tarafından basılan ilk kitabı ‘Dostlar Apartmanı’ndaki öyküleriyle okuru, insan psikolojisinin gizil kalmış yanlarıyla yüzleştirerek, zengin bir kişilik çözümlemesi olanağı sunuyor.

Kitaptan…

“Ertesi sabah, popomun arkasında bir kaşıntıyla uyandım. Dokunduğumda, kuyruk sokumumun başladığı yerde hafif bir çıkıntı geldi elime. Çıkıntıdan aşağıya doğru, ince uzun tüylü bir kuyruk sarkıyordu. Sıçrayarak dört ayak üzerine doğruldum. Göğüslerim kaval kemiğime uzanıyordu. Vücudumun her yeri tüyle kaplanmış, benek benekti. Ellerim ve ayaklarımda siyah toynaklar, üzerlerinde aylardır silmediğim aşınmış kırmızı ojeler. Başucumdaki kaleme uzanıp dişlerimin arasına soktum. Cep telefonumu açıp annemi aradım. Uzun uzun çaldı.

“Alo,” dedi annem uykudan yeni uyanmış sesiyle.

Tam karşılık verecekken, ağzımdan, “Möö,” sesi çıktı. Yere atladım.

Karşıdaki kıyafet dolabının içi bomboştu. Dolabın kapı aralığına sıkışmış eski bir kravat gördüm. Kravata baka baka geviş getirdim…”

Özge Burçak Öztürk Güven Kimdir?

Özge Burçak Öztürk Güven, 1978 yılında Ankara’da doğdu. Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Uzun yıllar kurumsal şirketlerde çalıştı. Çeşitli yayın evlerinde Editör ve Halkla İlişkiler Sorumlusu olarak görev aldı. Güven, evli ve bir kız çocuğu annesidir.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.