DOĞA ŞARKILARI VE KAR TANELERİ: NORVEÇ TATİLİ

DOĞA ŞARKILARI VE KAR TANELERİ: NORVEÇ TATİLİ

“Norveç Tatili” kitabı çocuklarının kendi duygularını tanımaları ve duygusal okur yazarlıklarını geliştirmeleri için sayısız yönteme katkıda bulunmak üzere Mindfulness temelli bir yaklaşımla yazıldı. İç dünyamıza dönmek ve Norveç’i tanımak için yazılmış sıcak bir çocuk öyküsü, The Çocuk Yayınları etiketiyle raflarda yerini aldı.

Evren, kedisi Vino’yu, sıcacık yatağını ve çikolata yemeyi çok seven bir çocuktur. Ailesi Evren’in halasını ziyaret etmek için bir kış tatili planladığında, Evren bilmediği soğuk bir ülkeye gideceği için kaygılanır. Bu kaygıların heyecana dönüşmesi ise uzun sürmez.

Ailesinin de yardımıyla korkularıyla yüzleşen ve farklı bir kültürü deneyimleme fırsatı bulan Evren’e, Norveç’te doğa şarkıları ile minik kar taneleri eşlik eder. 

“Ebeveynler, öğretmenler ve bu kitabı okumak isteyen kitapseverler, her şeyin hem çok daha kolay hem de çok daha zor olduğu zamanlarda yaşıyoruz. Karmaşık bir dünyada, hepimiz yolumuzu bulmaya çalışıyoruz. Bu yolculukta iç dünyamız çok önemli bir rehber. İç dünyamızı anlamanın en önemli yolu da duygusal okur yazarlığımızın gelişmesi.

Norveç Tatili kitabı çocuklarının kendi duygularını tanımaları ve duygusal okur yazarlıklarını geliştirmeleri için sayısız yönteme katkıda bulunmak üzere Mindfulness temelli bir yaklaşımla yazıldı. Norveç Tatili, iç dünyamıza dönmek ve Norveç’i tanımak için yazılmış sıcak bir çocuk öyküsü. Çocuklar kadar yetişkinlere de iyi gelmesi dileğiyle” – Uzman Klinik Psikolog Reyhan Algül

Uzman Klinik Psikolog Reyhan Algül Kimdir?

Uzman Klinik Psikolog Reyhan Algül, İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunudur. Uygulamalı Psikoloji ve Klinik Psikoloji alanlarında yüksek lisans dereceleri vardır. Uzun yıllardır yüz yüze ve online olarak danışanlarıyla çalışmaktadır. Aynı zamanda, yurtiçinde ve yurtdışında seminerler vermeye ve konuşmalar yapmaya devam etmektedir. The School of Life’ın Türkiye eğitmenlerindendir.

Dilara Kavaklıoğlu Kimdir?

İllüstratör / yazar Dilara Kavaklıoğlu, Edirne Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Resim, ardından Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü’nden mezun oldu. 2018’de ilk kitabı Biri Annemi Durdursun!, 2019’da ikinci kitabı Büyüyünce Ne Olacaksın Mavi? yayımlandı. Yurtiçi ve yurtdışında sergilere katıldı. Bir taraftan yayınevlerine kitap kapakları ve ürünler tasarlıyor, çocuk kitapları resimliyor, bir taraftan da İstanbul’daki atölyesinde hayallerini resmetmeye ve yeni hikâyeler yazmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.