ÇOCUKLARIMIZI SAPIKLIĞA ÖZENDİRMEYİN!

TOPLUMUN AHLAKINI BOZMAYIN! ÇOCUKLARIMIZI SAPIKLIĞA ÖZENDİRMEYİN!
BUNLARI VAN İLİMİZDE DE BAŞKA İLLERİMİZDE DE GÖRMEK İSTEMİYORUZ! KİM GÖRMEK İSTİYORSA KENDİ EVİNE DAVET ETSİN…
GezginFest tarafından 2018 yılında tüm tepki ve çağrılara rağmen VAN’da yapılanlar, bu senede yine ahlak dışı bir organizasyon, Gençlik Festivali adı altında Van’da uygulanmak isteniyor!
Van’da yapılacak olan festivale karşı Van Sivil Dayanışma İnisiyatifi – SDİ Yönetiminden İnsan Medeniyet Hareketi Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Garip, konu hakkında açıklamalarda bulundu.
“2018 yılında halkımız istemediği halde yapıldı. Bu sene ahlaksızlık abidesi programı ciddi bir şekilde boykot ediyoruz. Bunu Van ilimizde faaliyet gösteren kurumsal 43 STK nın talebi olarak gündeme getirdik. İl Valisi, randevu talebimizi kabul etti, çarşamba günü konuyu gündeme getirmek için ziyaret edeceğiz. Tabiki kimsenin konser hakkına karşı değiliz. Milli ve Menevi değerlerimize saygılı olacak şekilde diledikleri yerde, diledikleri gibi konser yapsınlar… Ancak GezginFest’in Gevaş’ta yapmış olduğu konserde toplumun değerleri göz ardı edildi. Aziz mübarek Ramazanı Şerif gününde alenen, açık havada, dilediğince içki dağıtıp, kadın erkek karma kamplar yapıp, ciddi İslami inancı ve hassasiyeti olan toplumu bir yandan bozmak, bir yandan da tahrik edip, kendilerini kovdurmak istiyorlar…”
AHLAKSIZLIĞI YAYMAYA ÇALIŞANLAR BU YAPTIKLARINIZ İNSANCA ŞEYLER DEĞİL
İNSANLIĞINIZI YİTİRDİĞİNİZİ SİZ DE ANLAYIN!
Özellikle de çocuklarımız böylesi ahlaksızlıkları uzaktan dahi görmemeli, manevi olarak zehirlenme meliler. Bunun bir adım ötesi cinsel sapıklık yahut uyuşturucu bağımlılığı! Toplumsal değerlerimizi darmadağın etmek istiyorlar.
Valilik direk izin vermemiş olsa bile, böylesi bir programa resmen özel bir izin gerektirmese bile toplumsal cinnete yol açacak sapıklık yağdıran faaliyetlere karşı duyarsız kalınmamalı ve yasal izin verilmemeli…
Satış noktalarında devam eden bilet satışları derhal durdurulmalı. Van’daki 43 STK ve Van halkının % 99,99 ‘u böylesi faaliyetleri değil illerinde, ülkemizin hiç bir yerinde görmek, duymak istemeyecektir.
Vali beyin, o ilde göreve yakın zamanda başladığı için geçmişte de yapılan-yapılmaya çalışılan programlardan haberi olmaya bilir. Kendisi sosyal medya aracılığıyla bilgilendirildi. İl STK ları, AHLAK PLATFORMUMUZUN kardeş kuruluşları bu konuda ciddi duyarlılık talep ediyorlar.
Diyorlar ki; “Gelenek ve göreneklerimize uymayan böylesi festivallerin, faaliyetlerin yapılmasını istemiyoruz…”
Valilik, sosyal medya üzerinden bir duyuru yayınlayıp; böyle bir olaydan haberlerinin olmadığını, izin vermediklerini açıkladılar… Bunu takdirle karşıladık ancak festivali düzenleyenler, kendi sitelerinden ve satış noktalarından duyuruya ve bilet satmaya devam ediyorlar. Ayrıca çadırlar satıp, kiralayıp, ahlaksızlığı çadırlarda sürdürmenin reklamını yapmaya da devam ediyorlar!
Hiçbir şekilde toplumumuza, örfümüze, gelenek ve göreneklerimize uymayan bu festivalin icra edilmesini istemiyoruz.
“Gezginfest Van -2019”  Programının İptal Edilmesini İstiyoruz”
Van Valiliğinin 18.02.2019 tarihinde yayınladığı basın bildirisinde söz konusu gençlik festivalinde bahsedilen hususların yaşanmadığına dair açıklamada bulundular. Kanımızca Valilik makamı söz konusu bilgi ve dokümanlardan habersizdir.  youtu.be/AQfmNueuilU adresli youtube kanalında ve www.gezginfest.com firmanın resmi hesabında geçen yılki görüntülere bakabilir…
KAMU OYUNU DUYARLILIĞA RESMİ MAKAMLARI DA VAN İLİNDE BÖYLESİ PROGRAMLARA KARŞI MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERİ KORUMAYA DAVET EDİYORUZ
Ahlak Platformu
Not: Bilet sadece Van ili halkına satılmıyor. Civardaki yaklaşık 20 ilde satılıyor. Civar illerden de birileri ücretsiz nakiller sağlıyor. Biletlerin de çoğu hediye ediliyor. Birileri ekmek bulamıyor, birileri de insanları bu programlara götürmek için ciddi emek veriyor, masraf ediyor! Ne yapmak istiyorlar düşünmek lazım. Böylesi programlara izin verilmemeli…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.