ÇOCUKLAR ÇETİN CEVİZ KİTABIYLA DOĞAYI TANIYACAK

BU ÖYKÜLERDE HAYAL VAR, SU VAR, SOKAK VAR!

abm Yayınevi’nin yeni öykü kitabı Çetin Ceviz’in, çocuğa ithaf edilen öykülerinde hayal var, su var, sokak var. Çocukluklarını doğadan uzak yaşayan çocuklar, Çetin Ceviz ile çok sevecekleri ve unutamayacakları bir dünyaya adım atıyorlar. Yazar Meriç Renkver ve Çizer Oğuz Demir’in yarattığı atmosfer ile minikler, hayal güçlerini geliştirirken dostluğu, doğayı ve hayvan sevgisini de öğreniyor.

abm Yayınevi’nin yeni öykü kitabı Çetin Ceviz, günlerini doğayla iç içe geçiren öykü kahramanları ile doğadan uzak yaşayan çocuklara, pek çoğumuzun unuttuğu bir yaşamıanlatıyor. Çetin Ceviz’in çocuğa ithaf edilen öykülerinde hayal var, su var, sokak var. Son derece gerçekçi çizilmiş öykü atmosferi, öykü karakterlerini yakından tanımanızı ve deneyimlerini paylaşmanızı sağlıyor. Minikler, karakterleri yakından tanıdıkça dostluk, doğa ve hayvan sevgisi gibi konularda farkındalık kazanıyor.

Meriç Renkver’in samimi ve yalın bir dille kaleme aldığı ve Oğuz Demir tarafından resmedilen öyküler, bir yandan çocukluklarını yaşayamayan çocukların hayatına dokunuyor, bir yandan da çocukların merak dolu yaşantılarıyla okuyanları hayal etme oyununa davet ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.