Bornemann Sokağı’nda Yangın

Shida Bazyar, yeni kitabı Bornemann Sokağı’nda Yangın ile hep kitap’ta 

hep kitap, Geceleri Sessizdir Tahran kitabı ile Almanya’nın en saygın ödüllerinden biri olan Ulla Hahn Edebiyat Ödülü’nü alan İran asıllı yazar Shida Bazyar’ın yeni kitabını okurlarıyla buluşturuyor. Doğmadıkları bir ülkede birlikte büyürken, ırkçılığa, cinsiyet ayrımcılığına ve Almanya’daki artan öfkeye maruz kalmış üç kadının hikâyesiyle hepimizin aşina olduğu meseleleri güçlü bir kurguyla sorgulayan Bornemann Sokağı’nda Yangın, hep kitap logosuyla  raflarda yerini aldı.

Geceleri Sessizdir Tahran romanıyla eleştirmenlerden büyük övgüler alarak, Almanya’nın en saygın ödüllerinden biri olan Ulla Hahn Edebiyat Ödülü’nü kazanan İran asıllı yazar Shida Bazyar, yeni kitabı Bornemann Sokağı’nda Yangın ile hep kitap logosuyla okurlarıyla buluşmaya hazırlanıyor.

Doğmadıkları bir ülkede birlikte büyümüş, yetişkinliklerinde de ırkçılığa, cinsiyet ayrımcılığına ve Almanya’daki artan öfkeye maruz kalmış üç kadın’ın, Saya, Kasih ve Hani’nin etrafını kuşatan sorunları güçlü kalemiyle ortaya çıkaran Bazyar, hem arkadaşlığın önemini gözler önüne seriyor hem de hepimizin çok aşina olduğu meseleleri sorguluyor.

Esra Even’in Almanca aslından yaptığı özenli çevirisiyle Bornemann Sokağı’nda Yangın, hep kitap logosuyla raflarda yerini aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.