BALKAN HAYALETLERİ

Bir Orhan Derman Macerası!

Ahmet Sevindik’in kaleme aldığı “Balkan hayaletleri” Hayykitap’tan yayınlandı

Yedi bıçak darbesi. İkisi kurbanın sırtında, üçü karnında, biri kolunda, biri de kasığında. Ve kızdırılmış metalle bırakıldığı anlaşılan izler. Belgrad’da, Tuna’nın kıyısında bir Türk’ün cesedi… Ölen, Türkiye’nin en büyük iş gruplarından Cevval Holding’in sahibi Erol Cevval’in, günler önce şirketin milyonlarca avro parasıyla kaybolan oğlu Hikmet.

Mahmut, yüz yıldan fazla bir zaman önce çocuklarının ve sonraki kuşaklarının geleceğini kurtarmak için Makedonya’dan kaçıp Anadolu’ya sığınmıştı. Ama Balkanlar ailesinin peşini bırakmadı. Sanki ona can borçları varmış, o da alacağını topluyormuş gibi, torunu yine Balkan topraklarında can verdi.

Balkanlar’dan Manisa’ya, İstanbul’a, oradan tekrar Balkanlar’a uzanan yüz küsur yıllık bir ticaret, tarikat, cemaat, akçeli işler, cinayet hikâyesi… MİT, Sırp polisi ve istihbaratı, Sırp mafyası arasında olayın peşini bırakmayan eski emniyet mensubu Orhan Derman ve onun ekibi…

Delilleri takip ederseniz suçluyu bulursunuz ama parayı takip ederseniz neyle karşılaşacağınızı bilemezsiniz!

Ahmet Sevindik Kimdir?

11 Eylül 1959 doğumlu olan Ahmet Sevindik, 1983 yılında Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi bölümünü bitirdikten sonra gazeteciliğe başladı. 1983-87 arasında Hürriyet gazetesi Dış Haberler Servisi’nde, 1987-1994 arasında Londra’da BBC World Service Türkçe Bölümü’nde çalıştı. 1994 yılından sonra Yeni Yüzyıl gazetesinde ve ATV’de Editör, Star TV Ankara Bürosu’nda Haber Müdürü olarak çalıştı. NTV, CNN Türk ve Sky Türk haber televizyonlarının kuruluşlarında ve yayına çıktıkları dönemde Editör olarak görev yaptı.

2004 yılında Tribeca İletişim Danışmanlık’ta göreve başladı. 2013 yılına kadar Tribeca İletişim Danışmanlık’ta Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra serbest olarak iletişim uzmanlığı, marka ve kriz yönetimi danışmanlığı, metin yazarlığı ve çevirmenlik yapmaya başladı. Evli olan Ahmet Sevindik İngilizce ve Fransızca bilmektedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.