Amerikan Toprağı

Amerikan Toprağı 

Jeanine Cummins’in yürek burkan, heyecan veren ve baş döndüren romanı Amerikan Toprağı, Epsilon logosuyla Türkiye’deki edebiyatseverlerle buluşuyor! Oprah Book Club seçkisinde ve New York Times çoksatanlar listesinde yer alan roman, oğlu dışında tüm ailesini bir kartel saldırısında kaybeden Lydia’nın hem kendisinin hem de oğlunun hayatını kurtarmak için Meksika’dan Amerika’ya uzanan yolculuğu üzerinden korku ve umudun gücünü anlatıyor. Cummins’in ustalıklı bir anlatımla kaleme aldığı Amerikan Toprağı, kayıplarıyla birlikte yola çıkmayı göze alanların hikâyesi… 

Epsilon, Jeanine Cummins’in bugüne dek 36 dile çevrilen ve uluslararası çoksatan romanı Amerikan Toprağı’nı Ahmet Sevindik’in çevirisiyle Türkiye’deki okurlarla buluşturuyor.

Amerikan Toprağı’nda göçmenleri ve onların yaşadıkları zorlu koşulları, maruz kaldıkları tehlikeleri ve kötülükleri incelikli, duygu yüklü bir hikâyeyle ele alan Jeanine Cummins, bugün dahi dünyanın her yerinden dehşet hikâyelerine tanıklık ettiğimiz göçmenlerin acı ve tehlike dolu yolculuklarını, canları ve sevdikleri uğruna neleri göze aldıklarını gözler önüne seriyor.

Lydia, idealist gazeteci eşi Sebastián ve canından çok sevdiği oğlu Luca’yla Acapulco’da sevgi dolu bir hayat yaşar. Fakat kalabalık aileleriyle kurdukları bu mutlu yuva, bir anda altüst olur: Los Jardineros, Lydia’nın ailesindeki on altı kişiyi öldürmüştür. Üstelik katliamın sorumlusu, Lydia’nın arkadaşı Javier’dir. Luca dışında ailesinin tamamını kaybeden Lydia, yaşadığı dehşetten bir an önce sıyrılıp kendini ve oğlunu kurtarmak zorundadır.

Sebastián’ın Los Jardineros ve lideri Javier ile ilgili yaptığı haberin ardından yaşanan bu katliam, Lydia ve Luca’nın Acapulco’daki hayatlarını ve ölülerini geride bırakıp kilometrelerce yol katettikleri bir yol macerasına dönüşür. Javier ve adamlarının peşinde olduğunu bilen Lydia, yolda edindiği göçmen arkadaşlarıyla birlikte kendinin ve oğlu Luca’nın canını kurtarmanın derdine düşer. Günler ve geceler boyu süren yolculuğun sonunda nihayet Amerika’ya ulaşabilecekler midir? Javier onların izini bulabilecek midir? Lydia, Javier’i ve yaşananları affedebilecek midir?

JEANINE CUMMINS HAKKINDA

Jeanine Cummins İspanya’da doğdu. Towson Üniversitesi’nde yaratıcı yazarlık eğitimi aldıktan sonra birkaç yıl Belfast’ta yaşadı. 1997 yılında New York’a taşındı ve on yıl boyunca yayıncılık sektöründe çalıştı. Cummins, The Outside Boy ve The Crooked Branch adlı romanların ve A Rip in Heaven adlı çok satan anı kitabının yazarıdır. Kocası ve iki çocuğuyla birlikte New York’ta yaşamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.