Nevzat Özgörkey’den “Mükemmelin Peşinde Bir Ömür”

“NEVZAT ÖZGÖRKEY: MÜKEMMELİN PEŞİNDE BİR ÖMÜR” ADLI KİTABIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Nevzat Özgörkey Su (NEVSU) Vakfı tarafından hazırlanan “Nevzat Özgörkey: Mükemmelin Peşinde Bir Ömür” adlı kitabın lansmanı, Özgörkey Ailesi, NEVSU Vakfı temsilcileri, dostları ve Özgörkey Holding bünyesinde yer alan ETAPAK Ambalaj çalışanlarının bir araya geldiği etkinlikte gerçekleştirildi.

Türkiye’nin önemli sanayicilerinden merhum Nevzat Özgörkey’in hayat hikayesini anlatan kitabın tanıtım etkinliği, İzmir Çiğli’de bulunan Etapak Ambalaj Fabrikası’nda yapıldı. Cemal Özgörkey, Armağan Özgörkey ve Özlem Adalı’nın ev sahipliği yaptığı etkinlikte Etapak Ambalaj çalışanlarına “Nevzat Özgörkey: Mükemmelin Peşinde Bir Ömür” adlı kitap hediye olarak dağıtıldı. Etkinlik sunumunu Burak Koçer gerçekleştirirken, lansmanda NEVSU Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Özlem Adalı, gazeteci ve yazar Volkan Karsan söz alarak duygularını ve anılarını misafirler ile paylaştı.

Kitap Türk Sanayisi’nin geçmişine de ışık tutuyor

Merhum Nevzat Özgörkey’in hayat hikayesini anlatan kitap; aile kökenlerini, Nevzat Bey’in İzmir’deki ilk girişimlerini, önemli markaların Türkiye’deki kuruluş ve yatırım hikayelerini okuyucular ile buluşturuyor. Gerek ailenin gerek Türk ticari hayatının köşe taşlarına dair daha önce yayımlanmış fotoğrafların yer aldığı kitap, Nevzat Özgörkey’in çalışma arkadaşları ve dostlarının röportajlarını da içeriyor.

Eğitim, sağlık ve sanat alanında toplumsal projelere destek

Nevzat Özgörkey’in anısına kurulan NEVSU Vakfı, faaliyet alanı olarak Nevzat Bey’in aile köklerinden iş hayatına kadar her konuda hayatının merkezinde yer alan “su” temasını belirledi. NEVSU Vakfı, Türkiye’nin su kaynaklarını gelecek nesiller için korumaya yönelik projeler geliştiriyor ve bu amaca yönelik çalışmaları destekliyor. NEVSU Vakfı ayrıca, 2019 yılının Ağustos ayında Stanford Üniversitesi Tasarım Enstitüsü öğretim üyeleri tarafından, Türkiye’nin çeşitli illerinden seçilen fen, matematik ve bilişim teknolojileri alanında görevli öğretmenlere “Eğitimde İnovasyon İçin Tasarım Odaklı Düşünme” konulu eğitim verilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı’na sponsorluk desteği sağladı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.