Dünya’nın ilk interaktif şiir kitabı çıktı.

Dünya’nın ilk interaktif şiir kitabı çıktı.

Yönetmen, yazar ve spor yöneticisi olarak tanıdığımız Funda ÖZYURT ARGUN ilk şiir kitabına verdiği bu isimle temel iletişim beklentilerini de sorgulayan bir tavır sergiliyor. Hiç Yayınları tarafından basılan ve 91 şiirin yer aldığı EN EL AŞK serisinin ilki “Sen Duyarsın Sustuklarımı” kitabında birbirinden farklı bakış açılarını ortaya koyan şiirler yer alıyor. Sadece birkaç tanesinin isminin olduğu şiirlerin isimsiz olanları okuyucular tarafından adlandırılacak. Başka bir deyişle okuyucu şiirlerin adını kendisi koyacak!

 

EN EL AŞK “Dünya’nın ilk interaktif şiir kitabı”. Pek çok ödüllü belgesele ve reklam filmine imza atmış Funda ÖzyurtARGUN’un ilk şiir kitabı.

Şiirlerin sadece birkaç tanesinin ismi var. Diğerleri okuyucular tarafından adlandıracak. Başka bir deyişle okuyucu şiirlerin adını “kendisi koyacak”.Okuyan kişi; şiiri okuduğunda ne hissediyorsa öyle adlandıracak şiiri; kendisi için, kitabı hediye aldığı annesi, babası, arkadaşı ya da sevdiceği için…

EN EL AŞK“Ben aşkım!” / “Aşktan gayrı değilim

Aslında bu söylem; Arapça EN EL HAK’tan yola çıkarak oluşmuş. EN EL AŞK, Funda Özyurt ARGUN’un şiir kitaplarının genel adı. Yani sonraki şiir kitapları da EN EL AŞK üst başlığını (markasını) taşıyor olacak. EN EL AŞK serisinin ilk kitabı “Sen Duyarsın Sustuklarımı”… Sıradaki de “5 kala” (Sevdaya, Aşka, Ölüme dipnotuyla.).

Temel iletişim beklentilerinin aksine söylemediklerimiz ya da söyleyemediklerimize atıfta bulunan “En El Aşk – Sen Duyarsın Sustuklarımı” tüm kitap satış noktalarının yanı sıra internet kitap satış mağazalarında da satışa sunulmuştur.

Funda ÖZYURT ARGUN KİMDİR?

İstanbul’da 29 nisan 1972 yılında doğdu. Başarılı olmasından dolayı ilkokula ikinci sınıftan başlayınca, henüz 16 yaşında iken1 988 yılında İstanbul Üniversitesinde okumaya başladı. Aynı yıl Üniversitede öğretim görevlisi olan Bilgin Adalı’nın asistanı olarak TRT’de çalışmaya başladı. 20 yaşında TV kanallarının en genç yönetmeni (1992-Kanal 6), iki yıl sonrasında ise en genç idarecisi idi (1994-Atv-Tanıtım Müdürü). Çeşitli kanallarda Tanıtım Müdürlüğü ve Genel Müdür Yardımcılığı yaptı. Çeşitli dergilerde 1000’i aşkın yazısı yayınlandı. Artvin Kültür Envanteri ve Gümüşhane Kültür Envanterinin araştırmalarını bizzat kendisi yaptı ve kaleme aldı… Antrenörlüğün ve sporculuğun yanı sıra Türkiye’de yapılan uluslararası oyunlarda üst düzey spor yöneticiliği yaptı. Bu anlamda Türkiye’nin ilk KADIN genel koordinatörü olan Funda Özyurt ARGUN, Türk Spor Vakfı’nın da üyesidir. İlk romanı 2014 yılında yayınlandı, Çanakkale Savaşında geçen 2’inci romanının 2018 yılında basılması planlanmaktadır. Bazıları ödüllü olmak üzere; 1000’in üzerinde reklam filmi ve 30 bitmiş belgeseli bulunmaktadır. Reklam filmlerinden birçoğunun ve tüm belgesellerinin senaryoları da kendisine aittir. Festivallerde jüri başkanlığı ve üyelikleri bulunan başarılı Edebiyatçı, son iki uzun metrajlı belgesellerinden biri ile 104, diğeri ile 62 festivale katılarak çeşitli ödüllere layık görüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.