YouTube Hikayelerinde Arka Planı Değiştire bileceksiniz

YouTube hikayelerine benzersiz bir özellik geliyor.

İlk olarak Snapchat tarafından hayatımıza giren hikayeler özelliği, daha sonra Instagram, Skype, Facebook, WhatsApp ve Messenger gibi sosyal medya platformlarında da yer buldu.

Bu alana kayıtsız kalmayarak kendi hikaye formatını oluşturan YouTube, bu alanda önemli bir teknoloji geliştirdi. YouTube, hikayeler formatını henüz demo olarak kısıtlı sayıdaki içerik üreticilere açıyor. Kendi hikayeler özelliğine Reels adını veren şirket, süreci yavaş da olsa geliştiriyor.

Hikayeler için özel bir bölüm ayıran YouTube, kişilere oluşturduğu içerikleri 30 saniyelik videolar ile tanıtmasına imkan tanıyor. Tam da bu noktada bir fark oluşturarak bu videolar üzerine filtre, müzik, çıkartma ve yazı eklenmesine izin veren YouTube, artık yapay zekadan da yararlanıyor.

asıl önemli değişiklik ise, yeni geliştirilen bu özellik ile kişiler hikaye için çektikleri videoların arka planını değiştirebiliyor. Şimdiye kadar bunun için normalde yeşil perdeye ihtiyaç duyuluyordu. Ancak YouTube bunu yapay zeka ile değiştiriyor.

Bu uygulama ile kullanıcılar arka fonu otomatik olarak belirleyerek hiçbir ekstra donanım olmadan değiştirebiliyor. Birçok farklı fon seçeneği veren YouTube, bu özelliği sadece mobilde sunuyor.  Yeni altyapı özellikle karmaşık arka planda çekim yapılması gereken durumlarda büyük fayda sağlıyor. Özel eğitilmiş yapay zeka sizi fondan birçok farklı detaya bakarak hızlı şekilde ayırabiliyor.

işte size bir örnek;

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.