TV5 Sütüdyolarında Yahudi Amerikalılar.

TV5 Sütüdyolarında Yahudi Amerikalılar.

Bizim tava www.medyatava.com sitesinde yer alan bilgiye göre TV5 sütüdyoları Amerikalı Yahudi medyacı Murdoch’un İhlas Holding’in satın alığı ve adını FOX TV olarak değiştirdiği TV kanalına “Yalancı Romantik” adlı dizinin çekilmesi için kiraya verilmiş.

TV5 gibi Milli Görüş’ün önemli haber kaynaklarından birinin sütüdyolarının ekonomik koşullar bahane edilerek bir yahudi yayıncıya kiraya verilmesi Milli Görüş camiası tarafından kabullenilebilir bir durum değildir.

Maddi sıkıntıları aşmak adına yayın hayatına ve reklam düzenine çekidüzen vermek yerine sütüdyolarına Fox TV ekibini almak tercihini yapan TV5 yetkililerinin bu tercihlerinin hesaplarını vermeleri gerekecektir. Yayın hayatı boyunca Siyonizma karşı olan bir kanalın maddi karşılık nedeniyle Siyonist Mihrakların TV kanallarını bünyesinde çekim yaptırması Milli Görüş hareketinde tarihi bir kra leke olarak yerini alacaktır.

Bu haberin doğruluğu kabul edilecek olursa yetkililerin bir açıklama yapması şarttır. TV5 Amerikan Yahudi medyasının FOX TV sine para karşılığı kiralanmamalı, eğer kiralanıyorsa da bu Milli Görüş camiasına izah edilmelidir.

Tevfik YAZICILAR

10 Temmuz 2009

İlgili haber metni:

FOX TV, TV5`ten stüdyo kiraladı

Milli Görüş çizgisinde yayın yapan TV5`in zor günler geçiriyor. Maddi sorunlarla boğuşan TV5 çareyi kendi stüdyolarını başka TV`lere kiralamakta buldu. İhlas Holding`ten AMERİKALI medyacı Murdoch satın aldığı ve adını değiştirdiği FOX TV, Yalancı Romantik isimli dizinin bölümleri İkitelli`de bulunan TV5 stüdyolarında çekilecek.

FOX TV, TV5`ten dizinin çekimi için 2 stüdyo kiraladı. TV5`in 2 stüdyosu Yalancı Romantik isimli dizinin çekimi dekore ediliyor…

Bizimtava Özel / 10-07-2009 / 14:32

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.