Sizi Gidi Holokost Ayincileri Siziiii

Sizi Gidi Holokost Ayincileri Siziiii

Benim kalbim Kudüs’de minicik ellerini sıkmış silahlı teröristlerin karşısında dikilmiş o küçücük yüreklerle atarken AKP hükümetinin dışişleri bakanı Holokost ayinleri için teröristlerin emrinde olduğunu beyan ediyor.

Benim kalbim Mescid-i Aksa uğruna canını kanını feda eden Filistinli kardeşlerimle atarken AKP Hükümeti 2008 yılından bu yana “Uluslararası Holokost Anma İttifakı” isimli uluslararası kuruluş bünyesindeki faaliyetlerini etkin bir biçimde sürdürüyor.

Benim kalbim 18 yaşında Mescid-i Aksanın bekçiliği görevini sırtlanmış ve terörist kurşunları ile o mübarek topraklara düşmüş kız kardeşlerimle atarken AKP Hükümeti sözde Holokost ayinlerine 2011 yılından bu yana düzenlenen ve üst düzey resmi katılım sağlıyor.

Bir yanda van minüt dümenleri diğer yanda Bakanlığın desteği ve katılımıyla Ankara Üniversitesi evsahipliğinde Holokost ayinleri. Gerçi Tayyip bey de Teodor Herzel denen terörist başının çukurunu ziyaret etmiş ve leşi önünde baş eğmişti değil mi…

Yazık ülkeme… Bu katillerle kolkola anma programları düzenleyenler AKP liler değilde bir başka siyasi parti olsaydı ülkem insanının % 50 si buna tepki gösterirdi. Bu nasıl taassub ya rabbi. Bu nasıl gözleri bağlanmak… Yazık…

Heyy millet uyanın Mescid-i Aksa elimizden gidiyor. Mübarek topraklar Kudüs elimizden gidiyor. Uyanın ses verin….

 

Tevfik YAZICILAR

20 Ocak 2020

 

 

 

No: 24, 27 Ocak 2020, Uluslararası Holokost Anma Günü Hk.

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, ülkemizin de ortak sunucusu olduğu 1 Kasım 2005 tarihli kararıyla, 27 Ocak gününü “Uluslararası Holokost Anma Günü” olarak kabul etmiştir.

“Uluslararası Holokost Anma Günü” vesilesiyle, Nazi rejimi ve işbirlikçileri tarafından sistematik bir şekilde katledilen 6 milyon Yahudi ile Romanlar ve engelliler başta olmak üzere, hedef alınan azınlık ve gruplara mensup milyonlarca insanı bir kez daha saygıyla anıyoruz. Ayrıca, bu korkunç trajediden kaçmaya çalışan mağdurlara yardım eden diplomatlarımızın hatıralarını yad ediyoruz.

Tarihte benzeri görülmemiş bir vahşet olan Holokost’un mağdurları, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de gerçekleştirilen törenlerle anılmaktadır. Bu yılki anma töreni, Ankara Üniversitesi’nin evsahipliğinde, Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy’un katılımları; Bakanlığımız yetkilileri, Ankara Üniversitesi Rektörü, öğretim üyeleri ve öğrencileri, kordiplomatik mensupları, Türkiye Hahambaşısı, Türk Yahudi Cemaati Başkanları ve temsilcilerinin iştirakiyle gerçekleştirilecektir.

Irkçılığın ve farklılıklara duyulan nefretin ulaşabileceği en üst nokta olan Holokost’un ortaya koyduğu acı tecrübeye rağmen, Antisemitizm, yabancı düşmanlığı, ırkçılık ve İslamofobi’nin tüm dünyada artış göstermesi endişe vericidir. Küresel barış, güvenlik ve istikrara tehdit teşkil eden bu nefret temelli sınamalarla kararlılıkla mücadele edilmedilir.

Bu anlayışla, Türkiye, Holokost’un tüm boyutlarıyla araştırılması, mağdurlarının layıkıyla anılması ve yeni nesillere öğretilmesi amacıyla kurulmuş olan Uluslararası Holokost Anma İttifakı’nın (IHRA) faaliyetlerine 2008 yılından bu yana gözlemci olarak katılmaktadır.

Geçmişte Nazi rejimi mağduru, yüzlerce Yahudi’ye kapılarını açmış olan Türkiye, bugün de zulümden kaçan milyonlarca insana koruma sağlamaktadır. Ülkemiz; Antisemitizm, İslamofobi, ırkçılık, yabancı düşmanlığı, ayrımcılık ve her türlü aşırılığın engellenmesine yönelik çabalarını kararlılıkla sürdürecektir.

http://www.mfa.gov.tr/no_24_-holokost-anma-gunu-hk.tr.mfa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.