Siber Teröriste Karşı, Siber Mücahit

Siber Teröriste Karşı, Siber Mücahit

Terörist İsrail internette sanal saldırılarına hız vermek için yeni bir tim hazırlıyor. Teröristler son zamanlarda kendilerine yönelik siber atakların artmasıyla birlikte, ülke dışındaki Yahudi cemaatlerinden genç “bilgisayar dâhilerini” saflarına katılmaları için davet ediyor.

Teröristlerin bu iş için ayırdıkları bütçe de hiçte az değil. Terörist İsraillin İstihbarat Birimi Şefliği görevini üstlenen Binbaşı Aviv Kochavin, programı geliştirmek için yaklaşık 515 milyon dolar tahsis ettiklerini belirtiyor.

Yediot Ahronot’a açıklama yapan Kochavi; “Bu konuda asker talebinin sadece İsrail’de değil yurt dışında da araştırılmasının sebebi, günümüz dünyasında bu alanın çok etkin ve önemli olması. Asker talebimizi karşılama için ilk olarak yurtdışındaki Yahudi cemaatlerinden yetiştirilmek üzere kaliteli gençlere bakıyoruz. Yetkililerimiz bu cemaatleri gezip uygun adayları bulmayı amaçlıyorlar.” dedi.

Projenin detayları incelendiğinde bu projeye kabul edilen gençlerden İsrail’e yerleşmeleri istenecek ve uygun bir eğitimden geçtikten sonra “siber savaşçı” ya dönüştürülecekler. Böylece Teörist İsrail’i dış “siber tehditlerden” koruyacak bir askeri ekip kurulmuş olacak.

Bunun yanında gözden kaçmayan bir diğer ayrıntı ise Terörist İsrail’in İran’ın nükleer tesislerini bu şekilde vurmayı hedeflemesi. Siber alanda kendini geliştiren Terörist İsrail son zamanlarda bunu denemiş ve başarılı olduğunu açıklamıştı. Şimdi oluşturulacak bu terörist siber ekiple neler yapılacağı konusunda İslam dünyası dikkatli olmak zorundadır.

Henüz siber alana bir yatırım yapma aşamasına gelmeyen İslam ülkeleri ve onların yöneticileri Terörist İsrail’in bu alana yaptığı yatırıma dikkat etmeli ve biran önce karşı atağa geçmelidir. Sanalın gerçek dünyada kapladığı alanın her gün arttığı bir dönemde Müslüman toplumların zenginlerinin bu gelişmeleri gözleri kapalı seyretmeleri ve harekete geçmemeleri hainlikten öteye geçmeyen bir davranış olarak tarihte yerini alacaktır.

Zenginlik sahibi olan Müslümanların bir an önce siber alanda bu Teröristlerle baş edecek Müslüman gençleri desteklemesi gerekmektedir. Diğer taraftan da Müslüman gençler Teröristlerin bu alanda da boş durmadığını bilmeli ve günlerini Facabook başında cihat ederek geçirmemeli. Unutmayalım ki hayatımızın her alanında cihat bizlere farz kılınmıştır.

Tevfik YAZICILAR
20 Kasım2012

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.