Özgün Çınar’ın Beşinci Romanı “Dehşet Gecesi”

Özgün Çınar’ın Beşinci Romanı “Dehşet Gecesi” Hiç Yayınları Etiketiyle Okuyucuların Beğenisine Sunuldu

İstanbul, güzellikleriyle olduğu kadar gizemli mekânlarıyla da dikkatleri üzerinde toplayan bir şehir. Roman, bu mekânların en önemlilerinden birinde, Büyükada’daki terk edilmiş Rum Yetimhanesinde geçiyor.

Sevdikleri bir arkadaşları, bir katil tarafından katledilmiş olan altı kişilik
arkadaş grubu, bu büyük kaybın yarattığı depresif ruh halinden kurtulmak ve macera yaşamak için hayalet hikâyelerinin sarıp sarmaladığı, terk edilmiş yetimhaneye giriyorlar. Sonrasında ise olaylar
öyle gelişiyor ki, planladıkları macera, hepsi için büyük bir kâbusa, akıllara durgunluk verecek bir hayatta kalma mücadelesine dönüşüyor.

Kitabın arka kapak yazısı, adeta bir fragman gibi kaleme alınmış. Okuyuculara, kitabın satırları arasında nelerle karşılaşacakları hakkında önemli fikir veriyor:


“Hayaletlerin cirit attığı, terkedilmiş bir yetimhanede, eli satırlı bir caniyle baş başa kalsanız… Ne yapardınız?


Bu romanı, nefesinizi tutarak okuyacaksınız. Tuttuğunuz nefesi sakın bırakmayın. O, satırıyla, karanlığın içinde, çok yakınınızda bekliyor. Sizi duyabilir ve peşinize düşebilir…”

Özgün Çınar Kimdir?

1990 yılında, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olan Çınar; finans, ticaret ve sanayi alanlarında birçok şirkette yönetim kademelerinde görevler aldı.
Kariyerine paralel olarak, yazma ve müziğe olan ilgisini de sürdürdü. Dehşet Gecesi, yazarın beşinci romanı. Müzik alanında yaptığı çalışmaları da, 2018 yılı Şubat ayında, Sen Bilmeden Sevdim Seni isimli albümünü, Avrupa Müzik etiketiyle piyasaya çıkararak taçlandırdı. 30 yılı aşkın zamandır eş anlı olarak müzik ve edebiyat çalışmalarını sürdüren Çınar, her iki alanda da üretkenliğini sürdürmeyi temel hedef olarak benimsemiş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.