Osmanlı’nın Torunları

Osmanlı’nın Torunları

Biz Osmanlının torunlarıyız. Sarayında elini masaya vurduğu zaman Fransa’ da ki tiyatroyu kaldırtan, toplarıyla, dehasıyla İstanbul’ u fetheden, İslam’ ı üç kıtaya yayan Osmanlının torunlarıyız.

Ne oldu bizlere, artık öz vatanımızda garibiz.

ABD’ den, Almanya’ dan hatta Yahudilerden korkar olduk. Boyun eydik yabancılaşmaya, köleliğe. Neden ve nasıl?

70 yıl önce İnancını savunan İskilip’ li Atıf hocalar aslınca korktuk, İnancı uğruna ayaklananlar asılınca korktuk, 80 döneminde namaz kılanlar camilerde vurulunca korktuk.

Ya şimdi. Hep onlar konuşuyor, onlar yönetiyor. Aslımızı atamızı unuttuk. Dinimizin kurallarını unuttuk. Dinimiz bize kumar oynamayı yasakladı, devletimiz ise milli piyangoyu destekledi. Dinimiz bize zina yapmayı yasakladı, devletimiz ise genelevleri açtı. Dinimiz bize alkolü yasakladı, devletimiz ise Tekel’ i kurdu, alkolü kendi eliyle sattı. Ah güzel Türkiye’m. Biz ki Osmanlı’ nın torunları bunları da mı görecektik?

Sütçü İmamlar bacımın başörtüsü namusumuzdur diyerek milli mücadeleyi başlatıp yeniden Türkiye’ yi kuracaklar, bugün generalin bir tanesi çıkıp biz vatanı başörtüsü için kurtarmadık diyecek. Yazıklar olsun. Ona ve onun gibi düşünenlere, yüzlerini tükürmek gelse de içimizden tükürmeyin yazık olur tükürüğünüze.

Örtülü bacıma okumadığı zaman gerici, yobaz diyenleri gördük. Okul birincileri başörtülü çıkınca okuldan kovulanları da gördük. Ama unutmayın ki bizlere müjdeleniyor “üzülmeyin, gevşemeyin, inanıyorsanız üstünsünüz”. Ama artık utanıyorum. Osmanlının torunu olduğunu iddia eden bu insanlardan. Hakk’ a değil kula kul olanlardan.

Ecdadım olan Osmanlının yazmış olduklarını okuyamamamı sağlayanlardan, geçmişimi yok edenlerden utanıyorum. Sanki ben 600 yıllık geçmişi olan Osmanlının torunu değil miyim? Geçmişimi arıyorum, aslımı arıyorum, dinimi arıyorum.

Unutmayın ki ışığı söndürenler kadar mum yakmayanlar da suçludur.

Biz gençler olarak Osmanlının torunu olmaya layık bir yaşam sürmek istiyoruz. Devletimizin de bu yolda bizlere yardımcı olmasını bekliyor ve tüm dünyaya sesleniyoruz “kartalın kanadını kırmak doğacak neslin kartal olmasını engellemeyeceği gibi devletimizin bazı kademelerinin yabancıların eline geçmesi yetişecek neslin inancına sahip çıkmasını engellemeyecektir.

Tevfik YAZICILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.