“Küresel Kriz ” Seminerinde Prof Dr. Kerem Alkin’den Notlarım

“Küresel Kriz ” Seminerinde Prof Dr. Kerem Alkin’den Notlarım

İstanbul Ticaret Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Başkanı Prof Dr. Kerem Alkin’in 29 Nisan 2009 tarihinde  İstanbul Ticaret Odasında düzenlenen “Küresel Kriz ” Seminerinde aldığım notlardan

* 19 Mayısa kadar Hükümet IMF heyetini Ankara’ya davet etmezse bu iş bitmiştir. IMF ile ilişkiler sona ermiştir.Ancak hükümet IMF ile anlaşmamanın toplumsal ekonomik bedelini ödeyecektir.

*Şuan uygulanan ekonomi politikası “hacı yatmaz ekonomisi” dir

* Bir vergi mükellefi Başbakan’a Bakanlara hesap sorsun başına Ergenekon gelir. Hesap soran Ergenekon’la ilişkilendirilir oldu. Avrupa’da bu böyle değil.

* 40 yıldır ekonomik olarak kuvözdeyiz. 15-16 Eylül’de bir baktık hastane, doğumhane tarumar olmuş. IMF de arada gelip bakıyor halimize. Yavaş yavaş enfeksiyon kapıyoruz.

* 7 Mayısta Avrupa Merkez Bankası faiz kararı 1.25 den aşağı düşürmezse Merkel’in dediği gibi % 20 Avrupa şirketi batacaktır. Durmayın gidip alın onları.

* Reel sektörde iflaslar başlarsa altın 1000$ bandına çıkar.

* Ne zaman Fenerbahçe’nin başı belaya girerse ülkenin ekonomisi batıyor.

* Dubai iş adamlarına bedava uçak bileti vererek bizleri toplamıştı. Şimdi biz Rusya’ya ( Rus iş adamlarına ) hükumet olarak böyle bir teklif yapmalıyız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.