Katil Peres, İmamları Terörist Dostu Yapıyor

Katil Peres, Fransa’da imamlarla biraraya geldi.

Fethullah Gülen’in başını çektiği Dinlerarası Diyalog meyvelerini vermeye devam ediyor. Müslüman ülkelerde diyalog adı altında yapılan Hristiyanlık propagandasına şimdi de Yahudilik propagandası eklendi. Eli kanlı Şimon Peres Fransa’da imamlarla bir araya gelerek sözde hoşgörü ve kardeşlik açıklamaları yaptı.

Kudüs’de Mescidi Aksa’nın içersinde bile silahlı terörist askerleri ile Müslümanları hedef alan katil Peres Fransa’da imamlar konseyi ile el ele terörü kınama tiyatrosu oynadı.

Mısırlı, Afrikalı, Faslı, Senegalli imamlarla ve cemaat başkanlarıyla bir araya gelinen toplantıda, insan hayatına saygı konusu ele alabilecek en son kişi olan Peres’in açıklamalarına alık tutan imamlar dinler arası diyalog oyunlarının ne seviyeye geldiğini gözler önüne serdi.

Terörist Peres’in toplantı boyunca imamların göstermiş olduğu duruştan, İsrail’e karşı olan saygılarından ve desteklerinden dolayı çok memnun olduğunu belirtmesi olayın vahametini gözler önüne sererken, uzlaşmacı yaklaşımlarıyla ve hoşgörülü sözleriyle iki cemaatin bir ayaya gelerek teröre karşı durabileceklerini bu sayede terörü önleyebileceklerini söylemesi her gün Filistinlileri katleden biri olarak ne kadar gülünç durumda olduğunu da ortaya koydu.

Vatikan’ın emri ile uygulanmaya başlanan Dinler arası diyalog komedisinin bir ürünü olarak Fransa İmamlar Konferansı Başkanı Chalghoumi’de, Peres’e kendilerinin de İslami aşırı uçlarının hareketlerinin kurbanı olduklarını söyledi. Sözlerine devam eden Chalghoumi; “Biz buraya terörden mağdur olan Yahudi ve Fransız kardeşlerimiz için geldik. Barış ve iyilik yolunda insan hayatını bütün değerlerin ötesinde en kutsal olduğunu anlatmaya geldik.” sözleriyle adeta katil Peres’in savunucusu durumuna düştü.

Tevfik YAZICILAR

18- Mart -2013

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.