İşgalci İsrail Kudüs’te Bir Katliama mı Hazırlanıyor?

İşgalci İsrail Kudüs’te Bir Katliama mı Hazırlanıyor?

Ortadoğu’da sular kaynıyor. Son günlerde Hürmüz boğazında bir şeyler oluyor. Önce İngiltere Cebelitarık Boğazında İran gemilerine el koydu ardından İran Hürmüz Boğazında İngiliz gemilerine el koydu. Tabii ABD hemen devreye girerek bu bölge benim demek için sesini yükseltti.

ABD öncülüğünde Hürmüz Boğazı ve Basra Körfezi’nde bir uluslararası donanma gücü oluşturulması için düğmeye basıldı. Tam da bu noktada İsrail devreye girdi ve bu koalisyonda bende varım dedi.

Tabii bunlar olurken İran da karşı hamle ile koalisyona destek vereceğini açıklayan İşgalci  İsrail’i sert bir dille tehdit etti.

İran Devrim Muhafızları Genel Komutanı General Hüseyin Selami, ABD ve kuracağı koalisyona destek vereceğini açıklayan İşgalci İsrail’i tehtid ederken şu cümleleri kullandı:  ”Siyonist rejim ve bazı müttefikleri bugün savaş için bir istek göstermiyorlar. Çünkü gerçekleştiğinde topraklarına taşınacağını biliyorlar dedi. Düşman biliyor… Bir çatışma durumunda kendilerini tehdit edebilecek “Suriye, Lübnan, Filistin ve başka yerlerde” direnişçi bir güç yaratıldığını biliyor.”

İşgalci İsrail’de bu pası boş bırakmadı ve hemen Haaretz gazetesinde bir cevap olarak İsrail 3 cephede savaşmaya hazır denildi.

Buraya kadar gördüğümüz tam anlamıyla bir savaşın ayak izleri. ABD İran’a saldıracak, İsrail destek verecek İran’da Ortadoğu’da bu güne kadar oluşturduğu müttefikleri ile İsrail’e vurarak ABD’ye karşılık verecek. Ama bu senaryoda beni rahatsız eden bişey var.

Oldum olası İran’ın devlet olarak ABD’ye bir düşmanlığı olmadığını düşünürüm. Peki bu senaryoda beni rahatsız eden nedir?

Şöyle ki eğer korkulan bu savaş başlarsa İşgalci İsrail’in ilk yapacağı Kudüs’te bulunan Filistinlileri katletmek ve Kudüs’ü tamamen Müslümanlardan arındırmak olacaktır. Uzunca bir zamandır yapmak isteyip yapamadığı Kudüs’ü Müslümansızlaştırma projesi için biçilmiş kaftan olacak bu savaş. İran’ın açıkladığı gibi bu savaş Ortadoğu’nun tüm topraklarına yayılacaksa İşgalci İsrail öncelikli olarak Kudüs’te bir galibiyet elde etmeye uğraşacak.

İsrail ordusunun ortaya çıkacak bu sözde savaşa girmeden önce işgal ettiği topraklarda bulunan Filistinlileri ortadan kaldırmak için başlayacağı bir harekat Kudüs’te topraklarını her şeye rağmen terk etmeyen Müslümanların katliamı ile son bulacağı aşikardır.

Düşünsenize Trump’ın damadı yoluyla yapmak istediği ama bir türlü başaramadığı Kudüs’ün Yahudileştirilmesi projesi İran’ın müdahalesi ile silahların gölgesinde başarılmak istenecek. Rabbim Filistin’de Kudüs’te bulunan kardeşlerimizin yardımcısı olsun.

Tevfik YAZICILAR

09 Ağustos 2019

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.