Günlük – 29 Temmuz 2019

Kağıthane Belediyesi Ziyaretim

Genç Aktivistler adına ziyaretlerde bulunuyoruz. Dernek çalışanımız Nazım randevularımızı alıyor. Bu randevuların birinde Kağıthane Belediyesinden gece 22:45 de ziyaret için davet edildiğimizi öğrendiğimde şaşırdım doğrusu.

Nasıl yani bir belediye başkanı 22:45 de bizi bekliyor. Tabii hemen “Nazım emin misin bir yanlışlık olmuş olmasın” dedim. Başkan seslendi oradan “bende şaştım ama teyit alındı, bekliyor” dedi.

Pekiiii ben inandım mı? Tabii ki inanmadım yahu deli misiniz gece yarısı ziyaret mi olur diye düşüne düşüne randevu günü ve saatini bekledim.

Ben miyim gece yarısı belediye başkanı bizi ne etsin diyen. Belediyenin kapısından girip bekleme odasına ulaştığımız da bizden sonra bile ziyaretçiler olduğunu ve ziyaretlerin gece yarısına kadar sürdüğünü gördüm. Bu kadar şaşkınlık yeter mi? Yetmez tabii kiiii.

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin bey bizi yalnız da karşılamadı. Yanında iki belediye başkan yardımcısı da hazırdı.  Başkan Yardımcıları Levent Dirice ve Yunus Emre Ağaoğlu’da gecenin bu saatinde bizleri dinlemek ve taleplerimize çözüm üretmek için başkanın yanındaydı.

Karşılaştığım tablo alışıla gelmiş belediye prosedürünün ve  kendini büyük gören dinazor başkanların zamanının çok dışındaydı. Mevlüt bey ve ekibi samimiyetle bizleri dinleyip gözlerinde ışıltıyla neler yapabileceklerini ortaya koyuyordu.

Bu manzara ile karşılaş da gel de tebrik etme. Bizleri dinleyip yapabileceklerini çekinmeden ortaya koyan genç başkanı ve ekibini gerçekten tebrik ediyorum. Bu arada sizlerin de kulağına küpe olsun; gece yarısı bir belediye başkanı ve iki yardımcısı belediye binasında ziyaretinizi bekler mi demeden, belediyelerin böyle genç ve yeni zihniyetlere teslim edilmesi gerektiğini unutmayın.

Teşekkürler Mevlüt Bey…

 

29 Temmuz 2019 Pazartesi Gece 00:00

Tevfik YAZICILAR

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.