Günlük – 28 Ağustos 2019

Günlük – 28 Ağustos 2019

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’i ziyaret ettik dün.  Sarıyer’de 3 dönemdir belediye başkanlığını CHP kazanıyor. Demek ki Sarıyer’de sevilen biri Şükrü bey.

Benim gördüğüm nazik ve sevimli bir başkandı. Odasına girdiğimde misafirleri kabul ettiği masasını çok ilginç buldum doğrusu. Bir belediye başkanı ile yüz yüze oturabileceğiniz bir masa pek bulunmaz başka yerlerde. Genelde kocaman bir masanın arkasında belediye başkanı otururken sizde masanın önüne karşı karşıya yerleştirilen iki deri ve derin koltukta aranızdaki koca sehpanın ardından birlikte geldiğiniz kişiyle yüz yüze bakar ve başkanla göz göze gelebilmek için oturduğunuz yere göre sağa yada sola dönersiniz.  Ama Şükrü bey daracık, neredeyse hilal şeklinde bir masaya oturmuş ve misafir koltuklarını da kendine bakacak şekilde karşısına yan yana dizmişti. Tek kelime ile mükemmel.

Filistin’de yaşanan insan hakları ihlalleri için herkesin yapabilecekleri çalışmaların farklı farklı  olduğunu belediye olarak da yapılacak çalışmalar olduğunu biz anlattık o dinledi. Sonuç olarak belediye olarak birşeyler yapacaklarını belirterek bizlere haber vereceğini söyledi. Kendisine Hanzala maketini takdim ederken bir zamanlar Filistin meselesinin Türkiye’de sol cenahın en büyük meselelerinden olduğunu hatırlattığımızda Şükrü Bey’in o günlere dalarak zihninde, CHP’nin Filistin’de yaşananlara bu kadar uzak kalmasının nedenini sorguladığına eminim.

Tevfik YAZICILAR

28 Ağustos 2019

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.