Günlük – 14 Nisan 2009

Günlük – 14 Nisan 2009

“Kriz teğet geçecek” demişti sayın Erdoğan, ancak zaman geçtikçe anlıyoruz ki bizleri O da kandırmış. En azından bugün kameralar karşısına geçen ünlü “Kemal Ağabeyi” kendisini açıkca yalanladı. Meğer kriz geçmiyormuş. Asıl dikkatimi çeken Kemal Unatıkan’ın bizlerle alay eder gibi ekonomimizin batışını anlatırken gözlerimize bakarak “ Beni krizden çok ameliyatım etkiledi” sözleri oldu.

Unatıkan yaptığı basın açıklamasında hükümetin 2009 Büyüme Hedefinin % 4 olmasını artık savunamadığını ortaya koydu ve yeni 2009 Büyüme hedefini % – 3,6 olarak düzeltti. Seçimlerin ardından gelen bu acı itiraf Türkiye için elbette pahallıya çıkacaktır. Teğet geçen krizde Büyüme Hedefimiz % 7,6 küçülmüş oldu yani.

Basının karşısındaki üçlü görülmeye değerdi. Başbakan Yardımcısı Nazım Ekren, Hazineden Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Şimşek ve Maliye Bakanı Kemal Unatıkan… Tek amaçları var IMF ile ilişkileri itiraf edebilmek ve seçim sonrası halktan gizlediklerinin istedikleri gibi ortaya çıkarmak. Mehmet Şimşek ne güzel konuştu “ Hükümetimizin makro programı üç aşağı beş yukarı IMF’nin fikirlerini yansıtıyor”. Daha ne söylemek gerekir bilemiyorum

Simdi AKP ye oy vermiş ve hala bir umut taşıyan dostlara Sayın Erbakan’ın sözü ile seslenmek istiyorum “Bunların ikiside IMF ci”. İşte kendileri itiraf ediyorlar.

Tevfik YAZICILAR
14 Nisan 2009

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.