Dijital Dünyaya Adım Adım

Dijital Dünyaya Adım Adım

Ne yediniz? Ne yaptınız? Neredeydiniz? Yakında aklınıza sizinle ilgili ne gibi bir soru gelirse hepsini yanıtlayacak ve ona göre strateji belirleyebilecekler.

Paranın dijitalleşmesi ile her adımınızı an be an takip edecekler. Koronavirüs belası ile interaktif hayata hızıca dalışımız, dijital dünyaya adım atmak için bir basamaktı sadece.

Bugün okuduğum bir haberde “Çin merkez bankası, dijital para pilot programının ikincisi kapsamında Suzhou şehri sakinlerine 3,1 milyon dolara denk gelen ve fiziksel ve çevrim içi alışverişlerde kullanılabilecek toplam 20 milyon dijital yuan dağıttı.” deniliyordu.

Yine Çin, yine bir salgının başlangıcı. Bu sefer dijital bilgi ağı salgını. Her harcamanın kontrol altına alındığı ve hayatının birilerinin önüne serildiği bir salgın hemde. Dijital para ile kontrol tamamen sermayenin eline geçiyor. Ne korkunç bir bilgi birikiminden bahsediyoruz bi bilseniz.

Keşke biz hala “Çocuklar inanın inanın çocuklar. Güzel günler göreceğiz güneşli günler” diye nakaratlar tutturabilseydik.

Tevfik YAZICILAR

29 Aralık 2020

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.