Bitcoin’e Bir Yasak da Google’den

Kripto para birimleri düşüşe devam ediyor!

Sadece Bitcoin’e değil, tüm kripto para birimlerine Google’den reklam yasağı geliyor.

Yapılan açıklamaya göre, kripto paralara ve bunun finansal getiri farkı tarafında denetlenemeyen ürünlere Google’de reklam yasağı kapsamına girecek. Daha önce Facebook’un yasağı ile büyük güç kaybeden kripto değerler, şimdi de dünyanın en büyük organik web ağından reklam yasağı yemiş durumda.

Türkiye’de en çok medyaya yansıyanı Bitcoin olduğu için hepsine Bitcoin demeyi tercih etsek de, kripto para birimlerinin başı son zamanlarda hayli sıkıntıda.

Japonya, Güney Kore ve Çin bloğu, kripto değerler için regülasyon kıskacı yaparken, bir yandan da internet tarafında ardı ardına darbeler alınıyor. Facebook’un ardından şimdi de Google bu para birimleri ile ilgili önemli bir karar almış oldu.

Açıklamanın ardından genel kripto değerler bazında düşüş düşüş de devam ediyor.

Şubat ayı ortasından bu yana ilk kez 600 doların altına düşen Ethereum, günlük olarak da yüzde 4’lük bir düşüş yaşadı.

Bir başka kripto para birimi olan NEM, günlük olarak %25 oranında düşüş yaşadı. Market çapı sıralamasında 12. sırada olan NEM, büyük bir darbe gördü.

Ünlü kripto para birimlerinden Ripple ise günlük olarak %8 oranında değer kaybetti. Ripple’ın birim fiyatı şu an 0.7 dolar civarında. Ayrıca Ripple, market çapları sıralamasında 3. durumda.

OnChainFX’ten elde edilen veriler ise, piyasadaki en büyük 20 kriptonun son 24 saat içinde yüzde 10 civarında ve üzerinde düşüş yaşadığını ortaya koydu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.